ג'ל אלוורה  |  סילאן חביב 100% טבעי  |  
נני מוצרי איכות בפייסבוק
לקבלת מבצעים והנחות לא מציקים הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:   שלח
 

חיתולים אקולוגיים

דף הבית >> מידע שימושי >> חיתולים אקולוגיים

אין דבר שמעסיק אותנו יותר מאשר טובתם של ילדינו ומעל הכול, בריאותם. אנחנו רוצים להגן עליהם בכל דרך אפשרית ולתת לגופם הקטן את כל שהוא זקוק לו. אחת הפעולות הבסיסיות שאנחנו עושים סביב ילדינו שוב ושוב מרגע לידתם, היא פעולת ההחתלה וההחלפה.

האם עצרתם פעם וחשבתם לעומק על אותו טיטול סופג חד פעמי? גופו הקטן של התינוק בא עמו במגע כל כך הרבה במהלך שנותיו הראשונות. האם הטיטול שאתם משתמשים בו באמת מגן על גופו של תינוקכם ואינו מזיק לו? והאם שמעתם על חיתולים אקולוגיים? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.

טיטולים חד פעמיים

לפני כמה עשורים בודדים החל השימוש בטיטולים חד פעמיים להחתלת תינוקות. עד אז השתמשו הורינו בחיתולי בד רב פעמיים, אותם היה צריך לנקות, לכבס ולהרתיח כל פעם מחדש. המעבר למוצרי ספיגה חד פעמיים הביא לבאזז מרגש בקהילת ההורים, ששמחו על הנוחות הגדולה שהשתלטה על שגרת ההחתלה. לא עוד לכבס ולהרתיח, לא עוד להתמודד עם הצרכים ועם הסרחון. פשוט להשתמש ולאחר השימוש, לזרוק. לאחר שההתלהבות נרגעה ועם העלייה במודעות העולמית להשלכות של השימוש במוצרים תעשייתיים, כיום, עולה בקרב הורים רבים הצורך, להבין מהם אותם טיטולים חד פעמיים תעשייתיים, מה טיבם והאם יש להם השלכות בריאותיות שחשוב לקחת בחשבון.

טיטולים חד פעמיים רגילים מכילים מספר חומרים כימיים, אשר אינם בריאים לגוף האדם. הטיטולים עוברים תהליכי הלבנה באמצעות כלור ומתווספים להם שלל חומרי בישום שונים, אשר מיועדים לטשטש את ריח הכלור. גוף הטיטול מורכב מניילון, שהוא כמובן חומר לא מתכלה, לא טבעי, תוצא לוואי של תעשיית הנפט. פגיעתם של הטיטולים בסביבה היא עצומה. החומר ממנו הם עשויים אינו מתכלה, אלא לאחר מאות שנים ומדובר במיליוני טיטולים הנזרקים לאשפה מדי יום.

חיתולים אקולוגיים לחוויית החתלה טבעית ובריאה

כשזה נוגע למוצר הנמצא במגע יומיומי אינטימי עם גוף התינוק, כדאי להקדיש תשומת לב מיוחדת לטיבו ומרכיביו. כיום, ישנם בשוק חיתולים אקולוגיים המיוצרים בתהליך ידידותי לסביבה. ניתן לדעת כי בחרתם בחיתולים אקולוגיים איכותיים, על פי תו התקן שהם נושאים ועדיף לבחור בחיתולים עם תו תקן ייחודי לתחום מוצרי הספיגה. חיתולים אקולוגיים מיוצרים מתוצרי עץ שעברו הלבנה בחמצן ולא בכלור. אין בהם תוספים של חומרי בישום מיותרים וחומרי הספיגה שהם מכילים נמצאים בכמות מינימאלית ביותר. חיתולים אקולוגיים, בשל היותם עשויים מחומרים טבעיים, הם גם נעימים יותר למגע, בריאים לעור התינוק ומאפשרים לו לנשום.
כמובן, שגם תופעות כמו תפרחת חיתולים וגירויים בעור פוחתות מאד עם המעבר לחיתולים אקולוגיים. זו הסיבה, שאפילו אצל מבוגרים קיים כיום היצע של חיתולים למבוגרים העשויים מחומרים טבעיים. חומר נוסף שלא תמצאו אם תבחרו חיתולים אקולוגיים איכותיים, הוא לטקס, שהוא גומי תעשייתי. בחיתולים אלה ישתמשו בלייקרה שהינו בד נושם.

נוחות מרבית יחד עם שמירה על בריאות התינוק

היתרון הגדול בחיתולים אקולוגיים חד פעמיים, הוא שההורים עדיין יכולים ליהנות מנוחות השימוש החד פעמי על ידי החתלה תדירה וזריקת החיתול המשומש לאשפה. יחד עם זאת, ניתן לעשות זאת ברוגע ובראש שקט, בידיעה שמדובר במוצר טבעי, שאינו חושף את התינוק למוצרים תעשייתיים. החיסרון היחיד, כביכול, הוא עלותם הגבוהה יותר לעומת טיטולים רגילים, אך אם אתם מוכנים להשקיע אפילו בצעצועים בריאותיים ולקנות מכוניות לילדים, העשויות מחומרי עץ טבעיים, הרי בוודאי שכשזה מגיע לחיתולים העוטפים את גוף ילדיכם יומיום, ההשקעה הנוספת היא מוצדקת. יחד עם זאת, כדי לחסוך ברכיב זה, כדאי לשקול קניית החיתולים דרך אתר אינטרנט ולא בחנויות, על מנת לחסוך את פערי התיווך.

נני- מוצרי איכות ידידותיים לסביבה | נני - 054-2361364 | גלי - 054-9251919 | nani.badash@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים