ג'ל אלוורה  |  סילאן חביב 100% טבעי  |  
נני מוצרי איכות בפייסבוק
לקבלת מבצעים והנחות לא מציקים הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:   שלח
 

Mommy Care

מתוך המגזין בריאות זה לא רק אוכל: 

מדפי הטואלטיקה עמוסים מוצרים המבוססים על רכיבים טבעיים. אבל מה זה טבעי בעצם, למה צריך לשים לב ועל מה לא להתפשר? קבלו את המדריך לרכישה נכונה של תכשירי טיפוח ורחצה. הסבון בכה מאד? לא אחרי הכתבה הזו 
  1. שעת ריכוז: את ריכוז הרכיב בתכשיר ניתן למדוד על פי מיקומו ברשימת הרכיבים. הרכיב הראשון ברשימה יהיה הרכיב שנמצא בריכוז הגבוה ביותר, ובהמשך בסדר יורד שאר הרכיבים.
  2. עודפי שומן: העדיפו תכשירים נטולי או בעלי ריכוז נמוך של רכיבים כמו פטרולטום / פטרול / פרפין / שמן מינרלי/ וזלין– אלו הן נגזרות שונות של תוצרי לוואי מתעשיית הדלקים והנפט. מדובר ברכיב שומני שאינו נספג בעור, משאיר עליו מעטה שומני, ואינו מאפשר לעור להתאוורר.
  3. עניין של כימיה: העדיפו תכשירים ללא SLS (Sodium Lauryl Sulfate )  ; ללא פרבן /פרבנים- שהינם חומרים משמרים שנויים במחלוקת.
  4. מה שלא עושה הטבע: תכשירים שכתוב עליהם "מכיל רכיבים טבעיים" / "מבוסס על רכיבים טבעיים" או לשם המוצר מוצמדת המילה "טבע/טבעי/מן הטבע", אינו הופכת את המוצר לטבעי. יתכן שאחד הרכיבים שבו הגיע ממקור טבעי, אך אין זה אומר כי התכשיר נטול חומרים כימיים אחרים.
  5. פשוט רגיש מדי: ילדים ותינוקות רגישים יותר ממבוגרים, ויתכן מאוד כי יגיבו בחריפות רבה יותר לתכשירים שמבוגרים אינם רגישים להם.
  6. 100% טבעי: רציתם תכשיר טבעי, אך כיצד תדעו איזה להעדיף? בראש ובראשונה תכשירים המכילים 100% רכיבים טבעיים. אח"כ בסדר יורד: תכשירים המכילים רכיבים פעילים טבעיים, תכשירים המכילים רכיבים טבעיים, ותכשירים עם רכיב טבעי אחד, ולבסוף כל השאר.
  7. "זול עולה ביוקר": שימו לב לכדאיות הכלכלית ולא לתווית המחיר. שימוש בשמפו טבעי, למשל, חוסך קנייה של מרכך שיער, כיוון שהשמפו שומר על הרכות הטבעית של השיער.
שימוש במוצרים טבעיים מאפשר לעור "לטפל" בעצמו וחוסך שימוש במשחות יקרות עם קורטיזון
שלחו מייל וקבלו דוגמית חינם - תיהנו !!
כל מה שרצית לדעת על הקלנדולה- ציפורן חתול

המצרים הקדמונים סברו שצמח הקלנדולה מחדש את הנעורים. מקור השם על פי מסורת עממית בלטינית (CALEND) פירושו ראש חודש, כלומר פורח בראש חודש. במסורת העממית משתמשים בקלנדולה לשטיפות הווגינה כטיפול בדלקות ופטריות או לטיפול ביובש בנרתיק. על פי מסורת אחרת מקובל להשתמש בצמח לטיפול בכיבים בקיבה ובמעי.

בלטינית - CALENDULA, באנגלית - MARIGOLD ובעברית - ציפורן חתול.
צמח הקלנדולה גדל במרכז ודרום אירופה, במערב אסיה ובארה"ב. הקלנדולה הוא צמח חד שנתי, פריחתו חלה בראשית החורף ופרחיו צהובים וכתומים. אופן הריבוי הוא על ידי זרעים, הנזרעים ישירות בגינה בחודש מרץ. הצמח ידוע כמחדש רקמות עור פגועות ומאחה פצעים בזכות תכונות אנטי דלקתיות, אנטיספטיות (חיטוי) ואנטי מיקרוביאליות (אנטיחיידקי ואנטיפטרייתי). החלק שמשתמשים בו ברפואה הוא פרח הקלנדולה.

הצמח הוכח כאנטי דלקתי, כמפסיק דימומים קלים, כמטפל בזיהומים שונים של וירוסים, חיידקים ופטריות. כמו כן, לצמח פעילות אסטרוגנית, כלומר פעילות הורמונלית המשמשת לטיפול בבעיות של אי סדירות או העדר מחזור.

זהו "צמח עזרה ראשונה". הצמח מטפל בכיבי עור, בורידים בולטים ברגליים, אקזמות, טחורים ופיסורות, פצעי לחץ, עקיצות וכוויות. מיצויי הצמח משמשים לזרז החלמה של דלקות עור. הצמח משמש גם לטיפול בדלקות בפה, בחך ובגרון, בפצעים שמחלימים באיטיות, בדלקות עור כרוניות ובפצעים מוגלתיים.

ישנם מספר דרכים לשימוש בצמח:
• חליטה טרייה של קלנדולה- משרים את פרחי הקלנדולה במים רותחים ומשתמשים בחליטה טרייה. צורת הכנה זו פחות מומלצת, מאחר והיא מועדת לזיהומים, לא ניתן לשמרה ויש לעשות שימוש בחליטה טרייה בלבד.
• מיצוי על בסיס אלכוהול – מיועד בעיקר לשימוש חיצוני. האלכוהול משמר את המיצוי.
• ג`לים או משחות שמכילות מיצוי של קלנדולה- נוח ופרקטי לשימוש.

הקלנדולה נמצאת כמרכיב במשחות החתלה ובמשחות עור טבעיות שונות.


ומה עוד צריך לדעת ?
 מומלץ להשתמש בקלנדולה בהריון או בזמן הנקה.
מומלץ בעיקר לשימוש חיצוני – על העור.
שימושים אחרים לקלנדולה- ניתן להשתמש בפרחים הצהובים כתחליף לזעפרן באוכל.
ניתן לצבוע צמר באמצעות פרחי הקלנדולה.

 

 
נני- מוצרי איכות ידידותיים לסביבה | נני - 054-2361364 | גלי - 054-9251919 | nani.badash@gmail.com
לייבסיטי - בניית אתרים